Logo Gmina Radków

Archiwum newsów, strona 45

Projekt „Akademia biznesu – II edycja”

22.11.2017

skierowany do osób powyżej 30 r. ż., pozostających bez pracy, zamieszkałych na obszarach wiejskich położonych na terenie OSI województwa świętokrzyskiego tj: na terenie gmin: Szydłów, Osiek, Oleśnica, Wąchock, Mirzec, Secemin, Radków, Moskorzew, Kluczewsko, Wodzisław, Słupia, Oksa, Nagłowice, Małogoszcz, Imielno, Wiślica, Tuczępy, Stopnica, Solec-zdrój, Pacanów, Nowy Korczyn, Gnojno, Stąporków, Smyków, Słupia Konecka, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Gowarczów, Fałków, Złota, Michałów, Działoszyce, Wilczyce, Samborzec, Obrazów, Łoniów, Koprzywnica, Klimontów, Dwikozy, Raków, Pierzchnica, Mniów, Łopuszno, Łagów, Bodzentyn, Bliżyn, Skalbmierz, Opatowiec, Kazimierza Wielka, Czarnocin, Bejsce, Kunów, Waśniów, Ćmielów, Bodzechów, Bałtów, Wojciechowice, Iwaniska, Tarłów, Sadowie, Opatów, Lipnik, Baćkowice, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

więcej

Obrazek dla news_364

Spotkanie edukacyjne - Dom Kultury w Radkowie 8-9 listopad 2017

06.11.2017

Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krasocinie będąc partnerem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach w realizacji projektu:

„Być świadomą kobietą- wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Zachodniego do badań profilaktycznych”  


Zaprasza na spotkania edukacyjne, które mają na celu poprawę świadomości zarówno kobiet jak i mężczyzn jak ważną kwestią są regularne badania cytologiczne w celu wczesnego wykrywania zmian nowotworowych.

więcej

Obrazek dla news_363

„Czas płynie, ludzie umierają, następni będą o nas pytać, kto im odpowie?”

03.11.2017

Dzierzgów to miejscowość z ogromnymi tradycjami. Drewniany budynek kościoła istniał tu już od XIV wieku. Stary cmentarz został założony w 1752 roku, podczas budowy nowego kościoła. Ponieważ nadchodzi Dzień Wszystkich Świętych i wszyscy dla których zgodnie z dawną maksymą C.K. Norwida „Aby mierzyć drogę przyszłą Trzeba wiedzieć, skąd się przyszło”,  postanowili wskrzesić choć na krótki czas pamięć o grobach i przodkach, którzy niejednokrotnie pozostawili po sobie olbrzymie ślady. Dzierzgów choć jest niewielką, wymierającą miejscowością pozostawił po sobie wielu znanych i znaczących ludzi, których doczesne zwłoki spoczywają na miejscowym cmentarzu.

więcej

Obrazek dla news_362

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.