Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 90

Gmina Radków- wyróżnienie w dziedzinie przedsiębiorczości w plebiscycie Euro - Gmina 2014/2015

22.05.2015

18 maja w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w ramach XI edycji plebiscytu Euro Gmina 2014/2015. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i była jedenastym  spotkaniem samorządowców z regionu świętokrzyskiego, ludzi zasłużonych, wybitnych, wyróżniających się aktywnością w swoich lokalnych społecznościach. Nagrody i wyróżnienia były przyznawane przez kapitułę za najlepsze osiągnięcia, wspólnie z Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz patronami medialnymi. 

Podczas uroczystości  nasza Gmina wyróżniona została w dziedzinie przedsiębiorczości .

Jak podała kapituła w uzasadnieniu Gmina Radków jest gminą stale rozwijającą się i przyjaznądla mieszkańców. W 2014 roku może poszczycić się zarówno osiągnięciami w zakresie infrastruktury technicznej, drogowej, jak i społeczno-kulturalnej.

 

 

Ponadto Wójt Stanisław Herej otrzymał statuetkę Emeryka Świętokrzyskiego za 25 lat pracy w samorządzie.

Pierwsze Emeryki, jak przypomniał pomysłodawca plebiscytu i Emeryków redaktor Jerzy Chrobot, otrzymali obrońcy województwa świętokrzyskiego, wtedy jeszcze kieleckiego, które w 1998 r. miało zniknąć z mapy administracyjnej kraju. Dopiero zdecydowany sprzeciw członków ruchu obrony województwa zmienił bieg wydarzeń i przechylił szalę na korzyść województwa. Teraz Emeryki zostały wskrzeszone i przyznane najlepszym z najlepszych samorządowcom i społecznikom z województwa świętokrzyskiego. A więc tym, którzy każdego dnia mozolnie i konsekwentnie pracują na rzecz rozwoju swojej wsi, gminy, miasteczka i całego regionu.

Emeryk to kamienny posąg zmierzający na Święty Krzyż, symbol regionu świętokrzyskiego, symbol systematyczności i konsekwencji działania. Emeryk nie przyśpiesza, nie dostaje zadyszki, opóźnia nadejście końca świata.

Oprócz wójta Emeryki otrzymali: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski, burmistrz Stopnicy Ryszard Zych, wójt Morawicy Marian Buras, wójt Bogorii Władysław Brudek, burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski, starosta buski Jerzy Kolarz. Za zaangażowanie w prace na uczelni oraz sukcesy w rozwoju infrastruktury służącej studentom województwa świętokrzyskiego nagroda specjalna Świętokrzyski Emeryk przypadła prof. Stanisławowi Adamczakowi, rektorowi Politechniki Świętokrzyskiej.

 

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.