Logo Gmina Radków

News

Pesymistycznie o funduszach na budowę dróg

15.04.2015

Za najpilniejsze zadanie inwestycyjne w Gminie Radków jej mieszkańcy uznają budowę dróg. Niestety, w chwili obecnej nie ma podstaw do prognozowania realizacji tych zadań.
O możliwościach budowy decydują możliwe do pozyskania  środki unijne, a one nie zostały jeszcze rozdysponowane ze względu na to, że funkcjonujemy w nowym okresie gospodarczym 2014-2020.

Z obecnych informacji pochodzących z konsultacji założeń Regionalnego Rozwoju Operacyjnego wynika, że nasza Gmina nie będzie mogła skorzystać z tych środków, gdyż są one przeznaczone na duże inwestycje.

Do tej pory Gmina pozyskiwała pieniądze z Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety, został ograniczony  limit tych funduszy. Można liczyć na 3 mln zł
z przeznaczeniem na budowę dróg, co będzie stanowiło 63%  dofinansowanie. Pozostałe 37% musi wygospodarować Gmina jako wkład własny.

W programie budowy dróg mówi się o drogach lokalnych, którymi są zarówno wewnętrzne  jak i gminne i powiatowe. Te ostatnie  są u nas najważniejsze, gdyż stanowią  główne ciągi komunikacyjne.

 Na razie nie zostały określone szczegóły dotyczące możliwości sięgania po pieniądze
na drogi. Najprawdopodobniej będzie to możliwe na początku następnego roku i dopiero  wtedy będzie można planować budowę konkretnych odcinków.

W bieżącym roku w budżecie Gminy zaplanowano dofinansowanie na  modernizację 1 km drogi powiatowej  na odcinku Radków-Kossów.

Planuje się też składanie wniosków o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego
w zakresie budowy dróg rolno – polnych jeszcze w bieżącym roku,  co może spowodować nowe możliwości w tym zakresie.

 

Elżbieta Brylińska

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.