Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 450

O mamie i tacie słów kilka

04.06.2018

" ...mama z tatą kochani tak
przyszli do nas usiedli tam
a my dzieci ze wszystkich sił
tak śpiewamy z miłości im..."

         Pięknymi słowami rozpoczęło się świętowanie Dnia Mamy i Taty 30 maja w naszym radkowskim przedszkolu. Sala wypełniona kwiatami i wspaniałymi gośćmi. Dekoracja. Dzieci wystrojone przez rodziców.
W wyjątkowej atmosferze przedszkolaki odgrywały swoje role. Maluszki recytowały słowa o mamie i tacie, śpiewały i tańczyły. Starszaki wystąpiły w charakterze warzyw kłócących się, które z nich jest lepsze, zdrowsze i smaczniejsze, odtwarzając tekst "Warzywa z ogródka babci i dziadka" z książki pani Teresy. Stroje zachwyciły publiczność. Dzieci z zerówki mówiły wiersze dla mam i tatusiów oraz odgrywały rolę  na podstawie tekstu " Skarby z zagrody babci i dziadka". Przy piosence "Kocham Cię" niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Hitem okazał się taniec chłopców dla mam z grupy przedszkolnej  "Disco". Przedszkolaki obdarowały swoich rodziców upominkami i życzeniami.

         W tym dniu przybyła do naszego przedszkola jeszcze jedna osoba. Niebanalna. Również mama i też babcia. Ciepła, serdeczna, kochająca dzieci i pisanie. Autorka i nasza "przyszywana" przedszkolna babcia - Pani Teresa Ostrowska. Na jej twarzy gościł uśmiech, ponieważ dzieci z okazji promocji nowej jej książki "Warzywa z ogródka babci i dziadka" wystąpiły wykorzystując teksty Pani Teresy. Bardzo wzruszona klaskała małym aktorom, dziękując za piękne przygotowanie się i wystąpienie. Opowiadała o swojej twórczości, recytowała fragmenty swoich bajek i wierszy, odpowiadała na pytania naszych przedszkolaków. Zaskoczeniem dla wszystkich było zaproszenie dzieci na wycieczkę do Pacanowa, jako forma wdzięczności i nagroda za znajomość bajek i wierszy autorki. Koszty wycieczki, transport i wyżywienie pokrywa Pani Ostrowska. Nasze przedszkole otrzymało również książki Pani Teresy. Pani dyrektor oraz Panie nauczycielki, także dzieci w podziękowaniu wręczyły pisarce kwiaty oraz jej portret jako pamiątkę tego dnia, wykonanego przez naszą stażystkę Justynę Palimakę.

         Po części oficjalnej wszyscy zebrani zostali zaproszeni na degustację ciast i ciasteczek przygotowanych przez mamy oraz kawę i herbatę. Dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek, m. innymi owoce, soki, który również zasponsorowała  bajkopisarka Teresa Ostrowska. Miły dzień pełen radości i  uśmiechów.

Olga Huć

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.