Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 439

Gminne Obchody Dnia Strażaka

10.05.2018

W czwartek, 3 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczysta msza święta  w kościele parafialnym w Kossowie  celebrowana przez Ks. Tomasza Filipiaka Proboszcza Parafii Kossów  była uwieńczeniem dnia Św. Floriana – patrona strażaków oraz obchodów związanych ze świętem flagi i uchwaleniem Konstytucji 3 maja.

We mszy św. i w głównych uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe  jednostek OSP z terenu gminy Radków oraz zaproszeni goście:

 Z-ca Dowódcy JRG PSP Włoszczowa - mł. kpt. mgr inż. Andrzej Smal

asp. Karol Lappe – dzielnicowy, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie

Zbigniew Krzysiek Wicestarosta włoszczowski

Stanisław Herej – Wójt Gminy Radków

Jan Nowakowski, Bogdan Krzysztofik – Przedstawiciele Nadleśnictwa Koniecpol.

Po mszy świętej poddziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi przejechali na plac przy remizie OSP w Chyczy gdzie odbyły się główne uroczystości.

Obchody i  rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości Komendanta Gminnego OSP dh Wojciecha Ostrowskiego prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radkowie – dh Janowi Chołubkowi.

Następnie zaproszeni goście wygłosili przemówienia okolicznościowe, składając wszystkim druhom serdeczne podziękowania za dotychczasową służbę i realizacje zadań na rzecz lokalnego bezpieczeństwa.

Po oficjalnych uroczystościach strażacy w pochodzie przemaszerowali do strażnicy OSP w Chyczy, gdzie odbyła się biesiada strażacka.

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.