Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 417

„Nadchodzi Pippi”

27.03.2018

„ O, nadchodzę i to jak”. Moc szaleństwa, przygód i zabawy w dniu 14.03. 2018 r. dostarczyła dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Radkowie rudowłosa Pippi Pończoszanka, którą zapewne każdy z dorosłych doskonale zna.

„Zwariowany Dzień z Pippi w bibliotece” zawdzięczamy kierowniczce biblioteki p. Magdalenie Kowalczyk. To dzięki Jej zaproszeniu nasze dzieci doświadczyły wielu wrażeń w tak krótkim czasie. Poznały historię życia tej zwariowanej bohaterki, odbyły podróż pełną niespodzianek do Czekoladowej Wyspy wraz z Piratem, w którego postać wcielił się p. Czesław Syrek. Pirat przyniósł ze sobą kuferek, w którym znajdowała się butelka z listem od Pippi zaadresowanym do naszych przedszkolaków. Aby się spotkać z tą rudowłosą dziewczynką, dzieci musiały dopłynąć do Czekoladowej Wyspy, pokonując po drodze wiele przeszkód, wykonując różne zadania m. in. odnaleźć wszystkie czekoladki ukryte przez małpkę Pana Nilssona między książkami ,napisać list z odciskiem swojego paluszka do Pippi prosząc ją o spotkanie, wypić piracki napój, pokonać oceaniczny tor przeszkód.

Ten pełen emocji dzień zakończył się kolejną z niespodzianek, a mianowicie dzieci miały możliwość osobistego spotkania z długo wyczekiwaną bohaterką, sprawczynią tego zwariowanego dnia. Aktywne uczestnictwo w spektaklu z elementami języka angielskiego Teatru „ TEATRTAK” pt. „ Nadchodzi Pippi” stało się przysłowiową „kropką nad i”.

Dzieci spędziły fantastyczny dzień, do którego ciągle powracają w swoich rozmowach i zabawach przedszkolnych. Dlatego jeszcze raz z całego serca dziękujemy za zaproszenie i możliwość przeżycia tej niezapomnianej przygody w towarzystwie dostojnego Pirata.             To  doświadczenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich naszych przedszkolaków.

 

                                                                                         Wasze przedszkole

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.