Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 355

W radkowskim „Stumilowym Lesie”

18.10.2017

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. O tej ważnej dacie nie zapomniały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radkowie.            

W październiku najmłodsi wraz z nauczycielami i rodzicami odwiedzili las w pobliżu leśniczówki i PZU Trasy Zdrowia. Śpiew ptaków, piękno kolorowych, jesiennych liści oraz świeże powietrze zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Do tego wymarzona niemalże letnia
 pogoda  stworzyły idealną atmosferę do podziwiania piękna przyrody. Oprócz korzystania z wszelkich walorów tego miejsca, wycieczka miała także charakter dydaktyczny. Wszystko dlatego, że na miejscu pojawił się miejscowy leśniczy– Pan Rajmund Turski. Z dużym zaangażowaniem opowiadał   przedszkolakom o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w tym oraz naszych okolicznych lasach. Pokazywał jak  można chronić naturę, a także o znaczeniu tego miejsca dla człowieka. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze i jak długo rośnie las , co to jest szkółka leśna, oglądały młodnik i uczyły się rozpoznawania gatunków drzew.  Pan leśniczy  wspomniał również, że wczesną wiosną w tym radkowskim lesie można spotkać ptaka charakterystycznego dla naszej ojczyzny– orła. Poza tym przybliżył dzieciom na czym polega i jak wygląda jego praca. Przedszkolaki z zaciekawieniem oraz zaskoczeniem słuchały wszystkich informacji.
W podziękowaniu najmłodsi wręczyli „Strażnikowi Lasu” własnoręcznie wykonaną laurkę i symboliczne drzewo. Po tym spotkaniu można było zjeść kiełbaskę z ogniska oraz pobawić się na świeżym powietrzu. Ta jesienna wycieczka uświadomiła dzieciom jak ważna jest ochrona przyrody i do czego jest potrzebny las . Mamy nadzieję, że na długo ją zapamiętają, że będą prawdziwymi przyjaciółmi roślin i zwierząt. Jesteśmy pewni, że ta nauka nie pójdzie w las.
 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.