Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 343

Hej, hej wszyscy z MOŚ-A

28.09.2017

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejny etap naszych działań dotyczących zagospodarowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży z gminy Radków. Nadszedł czas na podsumowanie wydarzeń minionych wakacji. Projekt „Kulturka z wiejskiego podwórka”, dzięki któremu utworzyliśmy klub badacza kultury, zakończył się sukcesem. Dzieci nadały mu nazwę „Młodzi Odkrywcy Świata”.

Dzień 22.09.2017 był dla wszystkich klubowiczów wyjątkowy. Wówczas otrzymali oni dyplomy przynależności do grupy, która „potrafi zdobywać wiedzę o kulturze…” Aktywnie uczestniczyli w konkursie nawiązującym do przebiegu wakacyjnych spotkań. Największą wiedzą wykazali się: Łukasz Palimąka, Jakub Domagała i Jakub Mulczyk. Natomiast w konkursie muzycznym nagrody i wyróżnienia otrzymali: Julia Stańczyk, Majka Kamyk, Julia Kamińska i Klaudia Kaleta, grupa „Krystian i banda” (Krystian Czyżewski, Piotr Mulczyk, Jakub Mulczyk, Bartek Kubaja, Oliwier Glanda), Konrad Sołek.

Z kolei organizatorzy przypomnieli, że pomimo, iż wysyłane aplikacje o dofinansowanie naszych pomysłów nie uzyskały wsparcia w różnych konkursach grantowych, udało nam się w pełni zrealizować zaplanowane działania. Wszystko to dzięki lokalnym darczyńcom oraz pomocy finansowej rodziców.

Większość kosztów przejęło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków. Wsparła nas także Fundacja Jesteśmy Blisko z Włoszczowy, za co serdecznie dziękujemy. Pomogła również włoszczowska firma Komutronik i właścicielka sklepu Teresa Stachurska z Radkowa. To dzięki nim mogliśmy m.in. zapewnić dzieciom atrakcyjne nagrody w konkursach. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy, którzy zmierzyli się z wyzwaniem, jakim było zintegrowanie nowopowstałej grupy .

Jesteśmy pełni podziwu dla pana Krzysztofa Suligi. Prowadził zajęcia w sposób odpowiedzialny i kreatywny nie tracąc dobrego humoru. Dzięki temu zyskał sympatię klubu i nasze uznanie. Ważną rolę polegającą na opiece nad dziećmi i przygotowaniu spotkań pełnili też: Marta Cybulska, Justyna Frej, Małgorzata Strączyńska, Maksymilian Suliga, Waldemar Równicki. Przekazujemy wyrazy wdzięczności i zapraszamy do dalszej współpracy. Zarząd Stowarzyszenia na czele z prezesem Stanisławem Herejem chętnie podejmuje nowe wyzwania zmierzające do rozwoju lokalnego środowiska. Mile widziani są młodzi ludzie zaangażowani społecznie.

Na koniec chcielibyśmy podzielić się z Wami piosenką, która jest trafnym podsumowaniem naszych wakacyjnych przygód, stworzoną na znaną melodię „Hej sokoły”. Autorem słów jest Leszek Wawrzyła. Została ona napisana ad hoc w czasie wspólnego oglądania prezentacji multimedialnej podczas spotkania podsumowującego projekt.

 

 

My Młodzi Odkrywcy Świata

spotykamy się od lata

dobrze razem się czujemy

i o świecie więcej wiemy

 

Ref. Hej, hej wszyscy z MOŚ-A

poznajemy wilka, lisa, łosia

na rowerach też jeździmy

no i wszyscy się lubimy

 

Na rowerach w Seceminie,

na rowerach w Moskorzewie

a potem na placu zabaw

a potem przy wspólnym śpiewie

Ref.

 

Nasi młodzi wędrownicy

byli również w Morawicy

i lepili garnki z gliny

 nasi chłopcy i dziewczyny

Ref.

 

Byliśmy w parku linowym,

w miejscowości Sielpia Wielka

 oraz w dojo po japońsku 

smakowaliśmy cukierka

Ref.

 

O psach znacznie więcej wiemy

 i o kocim serca biciu

 i że nie ma lepszej rzeczy,

niż przy wspólnym razem byciu

Ref.

 

                                                                 Z pozdrowieniami

                                                                         Zarząd Stowarzyszenia

Na Rzecz Rozwoju Gminy Radków

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.