Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 262

„Radkowski Klub Sportowca”

09.02.2017

Jesień w Zespole Szkół w Radkowie upłynęła pod znakiem „Radkowskiego Klubu Sportowca”. Zadanie to było realizowane w ramach upowszechniania kultury fizycznej i sportu w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Województwo Świętokrzyskie (tzw. Świętokrzyska Akademia Sportu). Beneficjentem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków i Zespół Szkół w Radkowie. Koordynatorem i autorem projektu była nauczycielka wychowania fizycznego – p. Agata Rak, która wraz z p. Wojciechem Cierpińskim bezpłatnie prowadziła wszystkie zajęcia. Realizacja zadania trwała od września do grudnia 2016 r. Oferta skierowana była do uczniów z klas IV – VI, którzy chcieli swój wolny czas spędzić aktywnie, poprawić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, nawiązać nowe znajomości, zintegrować się ze sobą. W ramach tego projektu otrzymano wsparcie finansowe w wysokości 6 tys. zł z Województwa Świętokrzyskiego oraz 1 tys. zł zagwarantowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków. Dzięki dotacji zakupiono przede wszystkim sprzęt, bez którego w szkole nie mógłby się rozwijać badminton, gdyż placówka nie posiadała takiego zaplecza - udało się nabyć słupki i utworzyć kort zewnętrzny na placu szkolnym, a także zakupiono 3 komplety profesjonalnych, przenośnych słupków z obciążeniem, dzięki czemu na sali gimnastycznej można prowadzić zajęcia oraz zawody sportowe równocześnie na 3 kortach. Ponadto zakupiono także drobny sprzęt lekkoatletyczny (piłki palantowe, taśmy miernicze, stopery, itp.), wodę oraz medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników zawodów.

Podczas tych 4 miesięcy raz w tygodniu odbywały się zajęcia pozalekcyjne z lekkiej atletyki i badmintona, podczas których uczniowie mogli trenować swoją ulubioną dyscyplinę i przygotowywać się do zawodów. Odbyło się także 6 wyjazdów na basen „Nemo” do Włoszczowy. W zajęciach pływania brali udział uczniowie, którzy są członkami sportowej reprezentacji szkoły w różnych dyscyplinach. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności pływackie, skoki do wody oraz rywalizowali między sobą podczas gier i zabaw w wodzie. Udział we wszystkich zajęciach był dla uczniów darmowy, koszty biletów wstępu na basen oraz transportu zostały pokryte także z otrzymanej dotacji. Ponadto raz w tygodniu (w piątki), we wrześniu i październiku na PZU Trasie Zdrowia w Radkowie odbywał się II Radkowski Maraton na Raty. W tej edycji z powodzeniem udział wzięli: Monika Jamróz, Natalia Jaskulska, Julia Napora, Alicja Napora, Kacper Nowak, Roman Minda, Dawid Palimąka, Jakub Prawda, Piotr Wachowicz. Podczas 8 spotkań biegowych trwających każde ok. 2 h, uczniowie Ci pokonali znacznie więcej kilometrów niż wynosi dystans maratonu, czyli 42,195 km.

Aby umożliwić dzieciom wzięcie udziału w zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play, odbył się cykl zawodów sportowych. Zorganizowano 4 mityngi lekkoatletyczne, w których każdorazowo wzięło udział ok. 80 uczniów ze szkół podstawowych z Radkowa, Moskorzewa, Chlewic i Secemina. Podczas każdych zawodów, uczniowie rywalizowali w 5 konkurencjach: bieg na dystansie 60 m, 300 m i 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Była to rywalizacja indywidualna oraz drużynowa, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W biegu na dystansie 60 m najlepsi okazali się Justyna Pawlik (SP Secemin) oraz Kacper Nowak (SP Radków), II miejsce zajęli: Kinga Pudło (SP Secemin) i Dawid Palimąka (SP Radków), III miejsce – Wiktoria Kwiecień (SP Moskorzew) oraz Roman Minda (SP Radków). W biegu na dystansie 300 m, złote medale zdobyli: Małgorzata Skrzypczyk (SP Secemin) i Dawid Palimąka (SP Radków), srebrne medale trafiły do Wiktorii Kwiecień z SP Moskorzew oraz Łukasza Palimąki z SP Radków, a brązowe medale otrzymali: Patrycja Rams z SP Chlewice i Jakub Prawda z SP Radków. W biegu na dystansie 600 m, I miejsce zajęli: Oliwia Kościołek (SP Secemin) i Jakub Prawda (SP Radków). Na II pozycji uplasowali się: Paulina Trela (SP Chlewice) oraz Dawid Palimąka (SP Radków), natomiast III miejsce wybiegali sobie uczniowie z SP Secemin - Kinga Pudło i Jakub Jędras. W konkurencji rzutu piłeczką palantową, bezkonkurencyjni okazali się: Oliwia Zalas z SP Secemin i Mateusz Moś z SP Chlewice. II miejsce zajęli: Wiktoria Zalas z SP Secemin i Sylwester Trela z SP Chlewice, a III – Justyna Pawlik i Kacper Lis (SP Secemin). W skoku w dal, złote medale otrzymali uczniowie z SP Radków – Julia Napora i Jakub Prawda. Medale srebrne zdobyli: Oliwia Zalas (SP Secemin) i Piotr Żmuda (SP Moskorzew), natomiast medale brązowe: Weronika Kostecka i Dawid Palimąka (SP Radków). Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, do końca ważyły się losy zwycięzców. W klasyfikacji generalnej szkół, z niewielką przewagą zwyciężyła SP w Radkowie, nad SP w Seceminie, SP w Chlewicach i SP w Moskorzewie.

Zorganizowano także 4 rzuty w badmintona w grze pojedynczej, w których wzięło udział 32 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z Radkowa, Moskorzewa, Chlewic i Secemina. Podczas każdych zawodów uczniowie rywalizowali w kategorii chłopców i dziewcząt. Rozgrywki odbywały się systemem grupowym oraz play-off. Wśród chłopców zwyciężył Michał Sobór z SP Radków, II miejsce zajął Dawid Palimąka (SP Radków), a III – Bartłomiej Pudło z SP w Seceminie. Wśród dziewcząt, I miejsce zajęła Kinga Pudło z SP w Seceminie, II miejsce – Kamila Gliwińska z SP w Radkowie, III miejsce – Klaudia Pustuł z SP w Moskorzewie. W klasyfikacji generalnej szkół, I miejsce zajęła SP w Radkowie, II – SP w Seceminie, III – SP w Moskorzewie, IV – SP w Chlewicach.

Uroczystego podsumowanie odbyło się w ZS w Radkowie z udziałem wszystkich uczniów biorących udział w zawodach oraz ich opiekunów. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, szkoła puchar a uczniowie, którzy zajmowali miejsca na podium otrzymali medale, dyplomy a także nagrody rzeczowe, m.in. zegarki, plecaki, portfele, sanki plastikowe, siatki i rakiety do badmintona.

            Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z działalności „Radkowskiego Klubu Sportowca”, która zamieszczona jest na facebookowym profilu Zespołu Szkół w Radkowie.

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.