Logo Gmina Radków

News

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

25.10.2016

„Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz” – taką nazwę miał konkurs ekologiczny zorganizowany przez Gminę Radków przy współudziale nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Radkowie. Konkurs składał się z dwóch etapów, skierowany był do uczniów klas IV-VI SP i miał na celu m. in. kształtowanie świadomości ekologicznej  najmłodszych, promowanie idei segregacji odpadów, piętnowanie miejsc powstawania dzikich wysypisk szczególnie w lasach i poprawienie wizerunku otoczenia.

W I etapie, dzieci wykonywały prace plastyczne  w dowolnej technice zachęcające do segregowania odpadów. Spośród 15 złożonych prac, komisja konkursowa wybrała i nagrodziła następujące trzy: I miejsce - Julia Napora kl. VI, II miejsce - Oliwia Marczewska kl. VI, III miejsce – Weronika Kostecka kl. VI. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek.

Przedmiotem  II etapu, było przede wszystkim wykazanie się wiedzą na temat postępowania z odpadami i z ich segregacją. Każda klasa biorąca udział w konkursie wytypowała 6 uczniów odpowiadających na pytania konkursowe, wykonała mapę z zaznaczonymi miejscami nielegalnego gromadzenia śmieci na terenie gminy Radków oraz dodatkowo, zespoły klasowe przez okres wakacyjny zbierały plastikowe nakrętki z butelek. Wszystkie w/w elementy były punktowane. Wygrała klasa VI SP,  która łącznie zdobyła największą liczbę punktów i otrzymała nagrodę rzeczową.  Ponadto na zakończenie konkursu oraz jako nagroda dla wszystkich jego uczestników w dniu 11 października 2016 r. odbyła się wycieczka edukacyjno-przeyrodniczo-poznawcza, która obejmowała wizytę w firmie przetwarzającej i unieszkodliwiającej zużyty sprzęt  RTV i AGD w Piekoszowie, zwiedzanie Jaskini Raj oraz Centrum Naukowego Leonarda Da Vinci w Chęcinach.

Zadanie pt.: Konkurs ekologiczny dot. ochrony środowiska w tym segregacji odpadów
w gminie Radków pn. „Śmieci segregujesz Ziemię ratujesz” było dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w wysokości 80% kosztów kwalifikowalnych oraz ze środków własnych Gminy Radków w wysokości 20 %. Całkowity koszt zadania wyniósł 4.856,62 zł.

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.