Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 152

„ Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem ”

26.02.2016

Mimo, że luty jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni,
     w Przedszkolu Samorządowym w Radkowie był taki dzień,
gdzie wszystkim w sercach było cieplej…..

            Niezwykły dzień. Walentynkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem, w dniu 12.02.2016r. Jak każda uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor Alicję Kręgiel. Wyraziła swoją radość z tak licznego przybycia gości. Dzieci odśpiewały „Hymn Przedszkola”. W pięknej sali Domu Kultury, pod niebem serduszkowo – balonowych kwiatków dzieci prezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Widownię rozbawiło mini przedstawienie „Piekł dziadek  w kuchni świąteczną babkę”, gdzie nasi „mali giganci” wcielali się w swoje role na scenie. Krótka historia o tym, jak dziadek – Jakub Zinówko wspaniale piecze ciasto - babkę na przybycie wnucząt z okazji święta dziadków. Wnuczęta – Natalia Lech i Szymon Matyszczyk nie mogą doczekać się efektu. Zniecierpliwiona jest również babcia – Gabriela Nowakowska, która czeka w pokoju przy stole na wnuki i swojego dziadka, by wspólnie siedząc „było im słodko” w tym dniu.

Na zdjęciu: dziadek- Jakub Zinówko, babcia – Gabriela Nowakowska, wnuczęta – Natalia Lech i Szymon Matyszczyk

Wszystkie dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Szanowni przybyli obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu wnuczek i wnuczków. Grupa 3–4 latków wykonała „Walczyk dla babci i dziadka”, a pięciolatki tańczyły do piosenki „Daj mi rączkę”.  Na koniec występów obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

                Babcie i dziadkowie mieli możliwość brania udziału w konkursach organizowanych w trakcie imprezy. Śmiechu było do łez, a dzieci kibicowały dorosłym.

„Kto pierwszy i najładniejszą lalkę z łyżki stworzy”. Na zdjęciu od lewej: Zdzisław Wojdała, Tadeusz Błaut, Leszek Cieśla

Konkurencja kochanych i sprytnych babć „Która babunia szybciej ubije białko”. Na zdjęciu walczące babcie: Genowefa Kruk i Maria Nowakowska

Był to dzień wypełniony wzruszeniami, radością ze wspólnego biesiadowania dziadków z wnukami.

Olga Huć

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.