Logo Gmina Radków

News

GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE & FESTYN RODZINNY

31.07.2015

Pogoda wymarzona na imprezę w Radkowie – nie mogło być inaczej, bo jak mawia pan Waldek „pogodę ma się taką na jaką się zasłużyło”.

 Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, których organizatorem był Oddział Gminny Związku OSP RP w Radkowie oraz jednostka OSP Radków odbyły się w niedzielę 12 lipca 2015 r. na placu przy Zespole Szkół w Radkowie. 
W zawodach uczestniczyło  6 jednostek z terenu  gminy Radków.

Po losowaniu miejsc startowych przez poszczególne jednostki OSP  Drużyny uczestniczące w zawodach zmierzyły się ze sobą w konkurencjach:
-  sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Uczestników zawodów oceniała Komisja Sędziowska złożona ze strażaków  z Komendy Powiatowej z Włoszczowy powołana przez Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie.

Klasyfikacja końcowa rywalizacji męskich drużyn pożarniczych przedstawia się następująco:

1 miejsce – OSP Radków          

2 miejsce - OSP Kossów         

3 miejsce – OSP Chycza                   

4 miejsce - OSP Bieganów                       

5 miejsce –  OSP Dzierzgów

6 miejsce -  OSP Brzeście                

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych oraz medali „Za zasługi dla pożarnictwa” druhom z OSP Chycza.
Wręczenia nagród i medali dokonał  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  - druh Wiktor Krotla,  Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Jan Chołubek i Wójt Gminy Radków – Stanisław Herej .

 

Zawody strażackie zakończone - gratulujemy zwycięzcom, ale również i tym którzy zdobyli dalsze miejsca, bo kondycję mają chłopaki, że ho ho.

Po takich wysiłkach czas na relaks, tu organizatorzy jakim był Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  postarali się i przygotowali strażakom, ich rodzinom i całej naszej społeczności piknik rodzinny.

Były  atrakcje dla dzieci, młodzieży  i starszych. Firma PUHT HURT – DETAL GRAŻYNA ZIĘTAL Z KRASOCINA  zapewniła obsługę gastronomiczną oraz zabawę dla dzieci.

W części artystycznej wystąpiły: zespół MATRIIX, PATRYCJA PIĄTEK I JAKUB ADAMUS Z DOMU KULTURY WE WŁOSZCZOWIE ORAZ GRUPA TANECZNA Z ZESPOŁU SZKÓŁ W RADKOWIE.

Trochę się towarzystwo nam zasiedziało, ale przy rytmach zespołu  CH-DK-BĘC Z CHLEWIC coraz  odważniej „parkiet” zapełniał się. Byli i tacy, którzy prawie z niego nie schodzili.

W ramach realizowanego  przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  projektu AKTYWNA INTEGRACJA W GMINIE RADKÓW  sam pomysł współorganizowania pikniku podyktowany był z jednej strony integracją społeczności gminnej z drugiej potrzebą wykorzystania zdolności organizacyjnych i potencjału osób biorących udział w projekcie w 2015 roku.

Przygotowania do pikniku rozpoczęły się na długo przed samą imprezą. Nasze uczestniczki podczas kursu zawodowego przygotowały różnorodne kompozycje kwiatowe by zaprezentować je, a tym samym zareklamować swoje usługi  florystyczne - na przyszłość. W początkowej fazie przygotowań powstał plan stoiska reklamującego działania projektowe. Dzieci podczas warsztatów wypiekały ciastka, wraz z mamami przygotowywały zapachowe woreczki i lalki według tradycyjnego przekazu. Wspólnie przygotowano na ten dzień poczęstunek w postaci własnoręcznie wytworzonego masła, ukiszonych ogórków czy smalcu z własnego przepisu. Uczestniczki projektu przeszły przez wszystkie etapy związane z organizacją tego typu imprezy i stoiska „handlowego” na niej. Własnoręcznie, przy wsparciu Pani Anety Kozielewskiej prowadzącej kurs zawodowy, zaaranżowały swój namiot, zaplanowały i zapełniły go własnymi produktami, zachwalały i zapraszały do degustacji i zapoznania się z posiadaną ofertą.

Dodatkowe atrakcje przygotowały Panie koordynator projektu- Magdalena Pawlik-Paciorek i terapeuta Aleksandra Bąk. Uczestniczki projektu mogły nauczyć się od nich profesjonalnego malowania buziek. Przewidziane były również konkursy dla całych rodzin.

Integracja, możliwość zaprezentowania działań projektowych społeczności lokalnej, działania zmierzające do wzmocnienia wiary we własne możliwości, praktyczne zastosowanie zdobytej podczas spotkań z doradcą zawodowym, psychologiem wiedzy oraz umiejętności z kursu zawodowego to priorytety organizacji pikniku rodzinnego. Pikniku, który okazał się sukcesem naszych uczestniczek i udał się w 100%.

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.