Publikacje
Gmina Radków z serii Dzieje i zabytki małych ojczyzn, Cz. Hadamik, D. Kalina, A. Malicki, E. Traczyński, Kielce 2007
Powiat włoszczowski, 1999-2009 p. red. S. Janaczka, Włoszczowa 2009
Słownik geograficzno-historyczny powiatu włoszczowskiego, red. S. Janaczka, Włoszczowa 2008
Włoszczowskie Zeszyty Historyczne, materiały o dziejach Dzierzgowa i kościoła, cudownym obrazie w Sanktuarium dzierzgowskim, księdzu T. Grabku, oraz walce z okupantem hitlerowskim.
Zabytki powiatu włoszczowskiego, C. Hadamik, Włoszczowa-Kielce 2010
"Legendy powiatu włoszczowskiego", Włoszczowa 2007
Refren kolczastego drutu, A. Kowalczyk, Trylogia prawdziwa, Poznań 2010
Bajki z zagrody Babci i Dziadka, T. Ostrowska
Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka, T. Ostrowska
Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w Dzierzgowie, K. Wydra, B. Łepkowska
Bajki z zagrody Babci i Dziadka, T. Ostrowska
Dłutem, Pędzlem i Piórem, Z. Purchała
Fraszki dla Oliwii, Z. Purchała
Pieśni ludowe znad Białej Nidy...
Na szachownicy pól, Z. Purchała
„Opowieści z dreszczykiem”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków, 2014. Niewielka książeczka będąca pokłosiem konkursu pod tym samym tytułem, jest ilustrowana przez Zdzisława Purchałę i zawiera 24opowiadania. Ich autorami są mieszkańcy różnych stron powiatu włoszczowskiego. Warto poznać ciekawe opowieści znad Nidy i Pilicy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co ciekawe, pisarze odkrywają także dotychczas nieznane historie pełne grozy. „Opowieści z dreszczykiem. Wydanie poprawione” dostępne w bibliotekach. Polecamy.
„Jak kura pazurem”to tytuł zbioru wierszy Zdzisława Purchały w nowej odsłonie. Kolorowa okładka przypomina zeszyt A 4 jakiegoś utalentowanego plastycznie ucznia. Zawartość ujawnia nabazgrane, mało czytelne liryki różnej objętości. Ale to tylko pozory. W nietypowym tomiku mieści się ponad 150 utworów znanego w okolicy rzeźbiarza. Co ciekawe, autor chwali się nie tylko wprawnym piórem, ale i doskonałą kreską rysownika-ilustratora. Zapełnia nią każdą wolną przestrzeń pomiędzy rękopisami, które z kolei nie są tylko jego dziełem. Zbiór wierszy zawiera wprawdzie rękopisy twórcy, ale oprócz nich znajduje się w nim wiele utworów przepisanych przez osoby bliskie autorowi czy też uczniów pobliskiej szkoły uczestniczących w rękopiśmiennym eksperymencie. Publikacja jest ukłonem w stronę ginącej sztuki pisania piórem. Szukajcie jej w książnicach i rękach autora.
Grzegorz Sado "Dzieje samorządu i administracji w Gminie Radków 1809-2012"