Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 597

Dzień Rodziny

01.07.2019

Wspaniała, światowej sławy aktorka Elizabeth Taylor powiedziała kiedyś: „Jedyne co można zrobić dla dzieci, to wychować je, nie można przeżyć za nie życia”.

Dni takie jak te związane z rodziną i jej członkami powinny być szczególnie ważne
w kalendarzu. Przedszkolaki ze wszystkich grup, w myśl tej zasady długo i intensywnie trenowali wraz ze swoimi wychowawczyniami do obchodów święta rodziny. Dzieci przygotowały i ozdobiły własnoręcznie zaroszenia, które zanieśli do swoich domów. Rodzice wyczytać z nich mogli, że na dzień 31 maja 2019 roku ich pociechy przygotowały w przedszkolu dla nich niespodzianki. W godzinach porannych tuż przed przedstawieniem w wyznaczonym terminie mamusie i tatusiowie zaczęli zajmować miejsca w Sali Domu Kultury w Radkowie. Tuż obok w przedszkolu trwały ostateczne próby i przygotowania przed tym bardzo wyczekiwanym dniem. Gdy wszyscy już byli gotowi Pani Dyrektor Alicja Kręgiel serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości i życzyła im udanej zabawy. Wystąpili maluchy z najmłodszej grupy ze spektaklem „Jak tata poznał mamę?”. Przygotowała ich do tego występu Pani Bernadetta Wolska. Kolejne tańce i skecze przedstawiały dzieci z grupy Pani Olgi Huć. Jako ostatni wystąpili najstarsi przedszkolaki z grupy Pani Krystyny Wojciechowskiej. Wiersze dla mamy i taty oraz piosenki z ich dzieciństwa „A ja wolę moją mamę” czy „Tato, nie boję się gdy ciemno jest” były perfekcyjnie wykonane. Całość przedstawienia zakończyła sentymentalna piosenka ubarwiona gestem i wykonana przez wszystkie dzieci „Dziś Wam rodzice, podziękować chcę”. Zostały rozdane rodzicom prezenty wykonywane przez dzieci. Mamusie i tatusiowie byli bardzo dumni i u większości widać było jak łza wzruszenia kręci się im w oku. Wychowanie dzieci na dobrych, mądrych wartościowych ludzi to zadanie priorytetowe w życiu każdego z rodziców dlatego świętowanie wspólne Dnia Mamy i Taty i wspieranie ich jest tak ważne.

Dzieci również mogą czuć się docenione bo oprócz braw za piękne występy odebrały w tym dniu również zasłużone nagrody za udział w konkursie „Ekologiczna galaktyka”.

Przedszkole nie zapomniało o nich w późniejszym czasie i została zorganizowana dla dzieci w ramach obchodów Dnia Dziecka wycieczka do Spiżarni Jurajskiej. Odbywały się tam bardzo ciekawe warsztaty z wypiekania chleba oraz produkcji sera, dowiedzieliśmy się także jak powstaje mleko. Każdy z maluchów zgodnie twierdził, że wykonany przez niego „podpłomyk” jest najlepszy. Całość wycieczki zakończyły zabawy na świeżym powietrzu i ognisko. Wspomnienia i radość z tych dni zostaną z nami wszystkimi na bardzo długo.
 

Krystyna Wojciechowska

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.