Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 562

Maszeruje wiosna

01.04.2019

I nadeszła wyczekiwana wiosna. Przedszkole Samorządowe w Radkowie postanowiło wyjątkowo obchodzić ten dzień. Dzieci wraz ze swoimi Paniami harcowały w Zoolandii – Centrum Rekreacyjno – Sportowym w Jędrzejowie. Wspólnie spędzały radośnie czas na tamtejszym placu zabaw, bawialni. Szukały wiosny w suchym basenie z białymi piłkami przypominającymi pianę morską, bawiły się na zjeżdżalniach i statku pirackim. Goniły wiosnę jadąc na „pączkach-pontonach”. Podskakiwały na trampolinie i wdrapywały się po ściance wspinaczkowej. Pokonywały tor przeszkód i huśtały się na huśtawce. Jeden dzień świętowania przyjścia wiosny okazało się dla naszych dzieci za mało. Kolejnego dnia żegnaliśmy zimę już od samego rana zabawą „Daj mi rękę” oraz „Nasionko”. Dzieci tańczyły z kolorowymi paskami bibuły do utworu P. Czajkowskiego Walc kwiatów z „Dziadka do orzechów”. W barwnym Korowodzie przedszkolaki ruszyły na ulice Radkowa sypiąc kwiaty i rzucając drobne gałązki wierzbowe. Brały udział w „Zmaganiach wiosny i zimy”, przeciągając linę. Rozwiązywały zagadki, szukając zwiastunów wiosny. Bawiły się w „Bociana i żaby”, a także „Prawda i fałsz na temat wiosny”.   

   

„W  barwnym korowodzie”

Pierwsze wiosenne dni upłynęły dzieciom pod znakiem szaleństwa i ciekawej zabawy. Wiele za sprawą ukochanych dziadków i babć...Podczas ostatniej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze dzieci zachwyciły wszystkich zebranych swoimi niesamowitymi występami artystycznymi. Tłumnie zgromadzona publiczność była wniebowzięta do tego stopnia, że oprócz gromkich braw postanowili w wyjątkowy sposób nagrodzić dzieci za cały włożony trud. Zdecydowali się przekazać pieniądze na wycieczkę dla swoich wnucząt. Przedszkolaki były niezwykle szczęśliwe, pełne energii oraz chętne do zabawy z rówieśnikami. Nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci czuwały nauczycielki, które z uśmiechami na twarzach obserwowały zachowania przedszkolaków. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak niecodziennej wycieczki, a zabawie i radości nie było końca. Dzieci w drodze powrotnej tryskały energią, a cały autobus zamienił się w miejsce nieustannego śmiechu. Taka wycieczka z pewnością na długo zagości w pamięci zarówno przedszkolaków jak również nauczycieli.                     

„Morska piana


W imieniu naszym oraz wszystkich dzieci pragniemy serdecznie podziękować babciom oraz dziadkom za sfinansowanie wyjazdu dzieci na tą pełną wrażeń wycieczkę. Jesteśmy pewni, że wszyscy spędzili niezapomniany czas. Mamy również nadzieję, że w przyszłości jeszcze raz będziemy mogli odwiedzić to magiczne miejsce.

Wasze przedszkole

                                                                                                                                  

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.