Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 534

Skarb to nie tylko złoto

29.01.2019

O tym, że prawdziwa przyjaźń jest cenną wartością, mogli przekonać się uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez radkowską bibliotekę 18.01.2019 r. Były to dzieci, które postanowiły swoją energię wykorzystać do wspólnych harców i twórczych zabaw na sali widowiskowej. Ferie to przecież wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku w gronie przyjaciół, wolny czas, który można spędzić inaczej, niż na co dzień.

Nasze warsztaty rozpoczęliśmy nietypowo, bo od szukania odpowiedzi na szereg pytań, m.in., co oznacza dla nas przyjaźń? Co przyjaciele mogą robić razem i co się dzieje, gdy człowiek nie ma przyjaciela? Dzieci miały mnóstwo pomysłów. Po krótkiej rozmowie, zaprosiłyśmy je do obejrzenia spektaklu „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

Jak możemy przeczytać w ofercie i naocznie potwierdzić „Jest to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż (…) Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu mogą wziąć udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem między innymi uwolnić krasnala z pajęczej sieci, przechytrzyć złośliwą żabę, niedobrego zbója oraz wspólnie z krasnalem szukać rośliny”.

Pozytywne zakończenie tej historii, odnalezienie kwiatu i ponowne spotkanie zagubionych krasnali, było możliwe jedynie dzięki głębokiej więzi między nimi, wzajemnym zaufaniu oraz pomocy małych przyjaciół-dzieci. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na przygody krasnali, aktywnie włączała się w ratowanie bohatera z licznych opresji. Dzieci chętnie tańczyły, śpiewały, komentowały akcję, wcielały się w rolę pocieszycieli. Spektakl z pewnością dostarczył im niezapomnianych wrażeń i stanowił doskonały wstęp do dalszych zabaw osnutych wokół przyjaźni. A były to: wysłuchanie bajki, „Kto przytuli Misia Tulisia?” i trenowanie różnych figur „przytulasów”, wyklejanka - łączenie w pary bohaterów bajek, tworzenie łańcucha przyjaźni ze wszystkich odrysowanych i pokolorowanych dłoni, zaakceptowanie dekalogu przyjaźni.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zabawy i niespodzianki na długo zostały w pamięci uczestników, a wesoły nastrój, z jakim dzieci tego dnia opuszczały bibliotekę, utrzymywał się przez kolejne dni ferii. Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Radków za ufundowanie poczęstunku oraz pani Monice Sulidze za pomoc organizacyjną.

Magdalena Kowalczyk

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.