Logo Gmina Radków

News

News zdjęcie id 475

Integracja? Tak, ale z książką

09.08.2018

Rok szkolny dawno już za nami, dzieci mają upragnione wakacje a my, dorośli możemy skorzystać z odrobiny luksusu jakim jest możliwość spędzenia urlopu w dowolnym miejscu. Wtedy do pełni szczęścia będzie nam brakowało tylko odpowiedniej powieści, bo co to za wypoczynek (choćby weekendowy) bez książki w plecaku.  Słoneczne dni i ciepłe wieczory można także wykorzystać na wspólne spędzanie czasu w doborowym towarzystwie, integrowanie się, najlepiej przy ciekawej lekturze.          

Przykładem dobrej integracji mogą być dwa ostatnie spotkania osnute wokół działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Radkowie. Pierwsze wydarzenie to ognisko zorganizowane przez czytelników  Dyskusyjnego Klubu Książki. Było ono okazją do pogłębienia więzi między klubowiczami, ciekawym urozmaiceniem regularnych spotkań. Stanowiło oddech w codziennej bieganinie, a co najważniejsze także spotkanie autorskie.  Za sprawą Zdzisława Purchały i jego najnowszej książki „Bujda na resorach”, mogliśmy posłuchać żartów z najwyższej półki. Nasz lokalny satyryk czytał zabawne teksty starając się, aby  fala dobrego humoru pogłębiła integrację pod leśną wiatą.                                

Kolejne wydarzenie upływające pod znakiem budowania przyjaznych relacji, to spotkanie przedszkolaków z Klubu Czytających Rodzin z dziećmi, które na wakacje przyjechały do swoich krewnych. Motywem przewodnim było zdrowe odżywianie. Nie zabrakło książek, w których mogliśmy znaleźć wskazówki, co powinno spocząć na dziecięcych talerzach, a czego należy unikać. W jednej z nich o wymownym tytule „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”(A. Poznańska) szukaliśmy odpowiedzi na pytania, kto jest kreatorem naszych smaków? Skąd się biorą pokusy na niezdrowe potrawy? Tę lekturę polecamy wszystkim małym smakoszom i ich rodzicom. Po zanurzeniu się w prozdrowotnych poradnikach, dzieci miały do wykonania zadania, takie jak: posegregowanie produktów spożywczych na zdrowe i szkodliwe, rozpoznanie wylosowanego warzywa pomimo zakrytych opaską oczu, wykonanie pracy plastycznej „Moje całodzienne zdrowe menu”.  Ponadto uczestnicy spotkania integrowali się przy kubku świeżo wyciśniętego soku oraz w zabawie tanecznej pt. „sałatka warzywno-owocowa”. Dzieciaki opuściły bibliotekę w dobrym nastroju dzierżąc w rękach książki, które umilą im wakacyjne chwile.

Zachęcamy wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzania naszej biblioteki, korzystania z jej bogatych zbiorów, książek, prasy czy różnych gier. Spotkanie w gronie rodzinnym i przyjacielskim? Tak, ale gdy radosną  biesiadę dopełni wspólne czytanie, usłyszane teksy będą zalążkiem ciekawych rozmów, a integracja pełniejsza. Tego życzymy wiernym czytelnikom.

Integracja przy ognisku

Pan Zdzisław Purchała promuje_nową książkę wśród znajomych z Dyskusyjnego_Klubu_Książki

Dzieci układają zdrowe menu


Małe dzieci dużo soku

Z szacunkiem dla wszystkich czytających

Magdalena Kowalczyk

Wójt gminy zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.